Bij de Termijn Deposito (TD) veiling van woensdag 26 oktober heeft de Centrale Bank van Suriname (CBvS) een totaal bedrag van SRD 990 miljoen opgehaald. Dit bedrag verspreid over drie verschillende TDās wordt gedurende de looptijd waarop het betrekking heeft āvastgebondenā.
Voor de 1-weekse TDās hebben de deelnemende banken SRD 149,5 miljoen aangeboden ter belegging, tegen een gewogen gemiddelde toegewezen rente van 85,2%. Dit is een rentestijging van 2,8 procentpunt.
Voor de 1-maandse TDās is voor een totaal bedrag van SRD 695 aangeboden door de banken. De rente hiervoor is 85% geworden. Voor de 3-maandse TDās waarvoor de banken voor totaal SRD 145 miljoen hebben geboden en toegewezen gekregen, is de rente eveneens 85% geworden.
De totale gecommitteerde rente aan de banken is met de veiling deze week verder gestegen naar ruim SRD 1,6 miljard. Dit is de rente die aan de banken betaald worden voor hun beleggingen in de kortlopende TDās van de CBvS. De wekelijkse TD-veilingen zijn vorig jaar juni geintroduceerd als monetair instrument om overtollige geldhoeveelheden in omloop āaf te romenā en voor enige periode āvast te bindenā. Daarmee wordt beoogd de inflatie terug te dringen.
SS