Mathoera: ‘24 voertuigen KPS bij politieke vrienden Miranda’

MATHIn totaal 24 dienstvoertuigen van het Korps Politie Suriname (KPS) die in augustus 2017 voor reparatie waren opgestuurd naar het ministerie van Openbare Werken, Transport en Communicatie (OWT&C) blijken nu in bezit te zijn van vrienden en politieke loyalisten van ex-OWT&C-minister Jerry Miranda. Dit deelde VHP-assembleelid en ex-politiecommissaris Krishna Mathoera donderdag mee in De Nationale Assemblee (DNA). Zij vraagt een grondig onderzoek en overhandigde aan lijst van voertuigen aan waarnemend DNA-voorzitter Melvin Bouva. Zij vindt dat de auto’s direct terug moeten naar de politie die deze hard nodig heeft. De politica om verduidelijking gevraagd, zegt aan Dagblad Suriname dat zij recent nog enkele politiestations heeft bezocht en kan concluderen dat het gebrek aan surveillancevoertuigen en brandstof de grootste problemen zijn. Op Santodorp is er volgens Mathoera ook een kwestie waar in beslag genomen voertuigen, die op een bepaalde plek werden geplaatst, ineens zijn geveild. “Het waren meer dan 100 voertuigen die allemaal zijn geveild. Niemand weet wat er met het geld is gebeurd. Ook hierover ga ik schrijven en vragen aan de regering dat zij duidelijkheid creëert. In het geval van OWT&C heeft de ex-minister Miranda zelf gevraagd om de voertuigen versneld door OWT&C te laten repareren, maar na de reparatie komen de voertuigen niet terug naar het KPS. Uiteindelijk zien politiemannen loyalisten en vrienden van Miranda zes maanden later in deze voertuigen rondrijden. Dat is een zeer ernstig geval. Het kan nooit zo zijn dat de samenleving slachtoffer wordt van zoveel criminaliteit, kommer en kwel, mensen zijn in paniek en bang, terwijl de regering niet optreedt maar middelen onttrekt van het KPS. Dat betekent dat je geen veiligheid wil creëren in de samenleving”, aldus Mathoera.
Meer dan 30 voertuigen wachten op reparatie bij Technische Dienst
Volgens de VHP’er zou tenminste een deel van de opbrengsten uit de veiling beschikbaar worden gesteld om alle kapotte voertuigen bij de Technische Dienst van de politie te repareren. Het gaat volgens haar om zeker meer dan 30 voertuigen die daar geruime tijd wachten op reparatie. “Terwijl de samenleving elke dag geconfronteerd wordt met heel veel criminaliteit. Elke dag, sla de kranten maar open en dan heb je tientallen gevallen van zware criminele activiteiten”, aldus de politica.
Politieambtenaren zetten eigen geld in om auto’s op te knappen
“De in gebruik zijnde voertuigen van politieambtenaren zijn ook niet bedrijfszeker. Ze rijden vandaag en na twee dagen heb je een probleem”, stelt de ex-politiecommissaris. Volgens haar moeten politieambtenaren dan zelf in hun zak gaan of geld inzamelen om het werk toch te kunnen doen. “Soms heb je ook burgers die ondersteunen in de vorm van banden, accu’s en andere onderdelen. Dat zou niet mogen, want een KPS moet onafhankelijk blijven en zonder aanziens des persoon optreden tegen elke verdachte. Het is de taak van de regering dat die onafhankelijkheid gewaarborgd wordt”, stelt zij. Volgens haar bestaat het gevaar waar de politie in een dilemma wordt geplaats wanneer zo een donateur eens als verdachte wordt opgemerkt. “Je hebt iets gegeven, dus je gaat dan een favour vragen. Hierdoor moeten de politieambtenaren hun professionaliteit geweld aandoen”, aldus de VHP’er
Dubieuze figuren doen ook schenkingen via regering
Mathoera voert aan dat tijdens haar periode als politiecommissaris zij gevallen heeft gekend waar dubieuze figuren ook via de regering schenkingen deden aan het KPS. “Personen over wie de politie informatie heeft, maar nog bezig is uit te werken. Ze proberen jou op die manier in een moeilijk parket te brengen om een wederdienst te bewijzen”, aldus de VHP’er.
Misiekaba wil namen zien
NDP-fractieleider André Misiekaba zei als reactie op de aantijgingen van Mathoera dat corruptiebestrijding wordt ondersteund, maar dat de VHP’er echter veel verder gegaan is in deze zaak, door te stellen dat er sprake is van vriendjespolitiek. Hij wil niet alleen een lijst van voertuigen zien, maar ook de namen van de mensen die de auto’s zouden hebben ontvangen.
FR

error: Kopiëren mag niet!