Opmerkelijk: Wet Nellie van James Bond wordt geveild

RM Sotheby’s in Monaco veilt op 25 april een unieke sportwagen van James Bond. De Lotus Esprit S1 speelde een hoofdrol in de film The spy who loved me uit 1977 en moet zo’n 300.000 euro opleveren.

Wie het iconische stukje filmgeschiedenis in huis haalt, moet wel weten dat met deze sportauto niet gereden kan worden. En ook niet kan duiken. Dat kon alleen 007.

De versie van de iconische witte sportwagen die nu geveild wordt, heeft jaren in het stof gestaan in een loods tot hij per toeval werd ontdekt.

In 1989 betaalde een echtpaar omgerekend nog geen 100 euro voor een vervallen garage in Long Island. Met inboedel. Inclusief een Lotus Esprit sportwagen uit 1976 die er stond met een deken over. Niemand wist dat het om de wagen van geheim agent 007, toen nog gespeeld door Roger Moore, ging.

In de film The spy who loved me uit 1977 veranderde de auto geregeld in een onderzeeër.

error: Kopiëren mag niet!