Derryl Boetoe, voorzitter van het Nationaal Jeugdparlement (NJP), vindt het triest dat de leerlingen nu de dupe worden van de acties van de leerkrachten van het Scholengemeenschap Tamanredjo. Hij vreest dat deze situatie langdradig zal gaan worden en de leerlingen teveel moeten gaan inhalen. De voorzitter maakt zich zorgen om de examenkandidaten. Boetoe vindt het terecht dat de leerkrachten hun tanden laten zien, maar als een partij opkomt voor zijn rechten moeten andere partijen in dit geval de leerlingen geen dupe van worden.
Boetoe zegt dat het NJP een mogelijkheid zal zoeken om met een standpunt naar buiten te komen. De leden van het NJP komen namelijk niet meer bij elkaar. Ook zal het NJP een manier zoeken om de twee partijen aan tafel te krijgen.
Wilgo Valies, voorzitter bij de Bond van Leraren (BvL), zegt dat de middelbare scholen vandaag een protestvergadering zullen houden. De leerlingen zullen tijdens de protestvergadering geen les volgen. Boetoe begrijpt dat er eenheid is binnen de bond, maar vindt niet dat het heel onderwijssysteem lam moet liggen, omdat er op een school een actie is. Het ministerie van Onderwijs zal als hoofdverantwoordelijke met spoed voor een oplossing moeten zorgen. Met de houding van de minister zal het nu niet gaan werken, volgens Boetoe. De minister en de BVL moeten weten dat via de media praten geen oplossing brengt.
Valies zegt dat de minister weigert te praten met de leerkrachten. De leerkrachten zouden juist gewaardeerd moeten worden voor hun inzet. De leerkrachten hebben drie jaren lang gewerkt onder erbarmelijke omstandigheden. Ook geven de leerkrachten aan dat het nimmer waar is dat leerkrachten overuren boeken om administratiewerk te doen.
Dat de minister wil komen met gedragsregels voor schooldirecteuren en leerkrachten is een manier om de leerkrachten te muilkorven, volgens de BVL-voorzitter. Valies hoopt niet dat een van de ‘haviken’, zoals hij ze noemde, directeur wordt op het ministerie van Onderwijs. Hij hoopt dat de komende directeur wel weet te communiceren. Dit is volgens de leerkrachten van SGT geen wilde actie, omdat ze al drie jaar de juiste wegen bewandeld hebben om de zorgpunten kenbaar te maken.
Consuela Raalte

