India heeft zijn militaire acties tegen Pakistan slechts tijdelijk stopgezet, aldus de Indiase premier Narendra Modi maandag in zijn eerste publieke optreden sinds het land de aanval op Pakistaanse doelen opende.
Sinds zaterdag geldt een staakt-het-vuren. Modi zweert in een televisietoespraak dat India “krachtig” zal reageren op elke toekomstige “terroristische aanval” in het conflict met Pakistan.
Ook waarschuwde hij dat India geen “nucleaire chantage” van het buurland tolereert. Het contact tussen de landen was al “ijzig” voordat de situatie afgelopen week escaleerde. Maar volgens persbureau Reuters slaat Modi in deze toespraak een nog hardere toon aan.
De Amerikaanse president Donald Trump maakte het staakt-het-vuren zaterdag bekend. Daar gingen vier dagen van militaire acties aan vooraf, waarbij India en Pakistan elkaar over en weer met raketten en drones bestookten. Hierbij kwamen tientallen burgers om het leven.
India en Pakistan beschuldigden elkaar na het staakt-het-vuren van het schenden van het bestand, maar grote aanvallen lijken tot nu toe uit te blijven. De militaire leiding van India en Pakistan zou enkele uren voor de speech van Modi met elkaar hebben gebeld.
India noemde een grote schietpartij in april, waarbij 26 toeristen werden gedood, als aanleiding. Die vond plaats in het Indiase deel van het betwiste gebied Kashmir. India stelt dat de daders banden hebben met Pakistan, maar het buurland ontkent dat.