Het VHP-Assembleelid Radjendre Debi heeft maandag, naar aanleiding van recente berichten in de media over gewapende roofovervallen, minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie in een brief welke maatregelen hij denkt met spoed te kunnen treffen âom de criminaliteit hard aan te pakkenâ en âom het veiligheidsgevoel in de samenleving terug te brengenâ.
Volgens Debi verschijnen de laatste weken dagelijks berichten in de media over gewapende roofovervallen op klaarlichte dag zowel op straat als in supermarkten en woonhuizen.
Deze roofovervallen c.q. geweldsmisdrijven gaan aldus Debi gepaard met:
– een toename en verruwing van de criminaliteit; – veel ouderen en senioren burgers die het slachtoffer worden van roof middels geweldpleging; – veel ondernemers die het slachtoffer wordenâ – veel vrouwen die het slachtoffer wordenâ – er wordt veel geweld gebruikt bij deze roofovervallen waardoor slachtoffers getraumatiseerd raken.
Tot slot hoopt het Assembleelid van de minister âte vernemen, als verantwoordelijke voor de veiligheid van de burger, wat uw toekomstig beleid in deze zal zijn om de veiligheid van de samenleving te garanderen?â
