Alertheid van ouders wordt aangeraden door politiewoordvoerder inspecteur Humphrey Naarden. Dit zegt hij naar aanleiding van het geval, waarbij een 6-jarige jongen door een 42- jarige is verkracht op Santigron. De jongen is opgenomen in het ziekenhuis en de verdachte is achter slot en grendel geplaatst.
Naarden zegt dat het heel belangrijk is dat ouders hun kinderen stimuleren om over deze soort van zaken vrijelijk met ze te kunnen praten. Het is ook van uitermate belang dat wanneer kinderen bepaalde signalen geven, de ouders dat serieus nemen en het kind op een zeer luchtige manier uithoren. “Je moet je kind nooit het gevoel geven dat je ze niet gelooft.” Volgens Naarden kan aan de hand van het gesprek afgeleid worden of er sprake is geweest van opzet of van een toeval. De ouders moeten dan gelijk actie ondernemen en de desbetreffende persoon hiermee confronteren.
Naast deze zaken moeten ouders en/of verzorgers de kinderen leren dat zij nooit en te nimmer zonder begeleiding uit huis moeten. Ook mogen zij geen geld of snoep van vreemden accepteren. Hiervoor moeten zij eerst toestemming hebben van de ouders. Ook bij kennissen en vrienden moet dat het geval zijn, indien er geen begeleider aanwezig is. Hiernaast moeten hen duidelijk gemaakt worden dat zij niet alleen met anderen in een woning moeten stappen. Indien men kinderen op intieme plaatsen betast dan moeten zij heel hard gillen en duidelijk te kennen geven dat zij daarvan niet zijn gediend. Het komt voor dat in zedenzaken het meestal geen onbekenden zijn. Volgens Naarden zijn het vaak ook familieleden die zich hieraan schuldig maken. Er komen vaker incest gevallen voor. Enkele zaken komen wel naar buiten, maar volgens de woordvoerder mogen wij ervan uitgaan dat er veel meer gevallen zijn, dan wat bij de politie bekend is.
