Melbourne ‘beste stad’ ter wereld, Aziatische steden vullen vooral top tien

De Britse mediagroep Time Out heeft de jaarlijkse ranglijst van ‘beste steden’ bekendgemaakt. De helft van de top tien bestaat uit steden in de Aziatisch-Pacifische regio, met de Australische stad Melbourne op plek één. 

De ranglijst is gebaseerd op een jaarlijkse enquête onder 24.000 mensen in ruim 150 steden. Naast de input van de geënquêteerden maakt Time Out gebruik van het oordeel van ruim 100 stadsexperts.

Volgens Time Out dankt Melbourne zijn eerste plaats aan onder meer de grote sportevenementen zoals de Grand Prix van Australië en de Australian Open. Maar ook door alle culinaire hotspots en hippe winkelstraten is de stad populair.

Op plek twee staat Shanghai. Op de derde plaats staat de Schotse hoofdstad Edinburgh. Daarna volgen Londen, New York, Kaapstad, Mexico-Stad, Bangkok, Seoul en Tokio.

error: Kopiëren mag niet!