In Suriname lijkt een nieuwe standaard te ontstaan voor belangrijke bestuursfuncties. Volgens een creatieve redenering zou iemand die ooit vis heeft verkocht automatisch voldoende kennis hebben om zitting te nemen in de Maritieme Autoriteit Suriname. Immers, vis komt uit de zee, en de zee heeft natuurlijk alles met maritieme zaken te maken. Logischer kan bijna niet.
Deze revolutionaire gedachte heeft inmiddels ook andere beroepsgroepen geïnspireerd. Bij verschillende servicestations zijn pompbediendes enthousiast geworden. Zij stellen dat zij dagelijks met olie werken wanneer zij benzine en diesel in voertuigen pompen. Volgens deze redenering hebben zij dus ook directe ervaring met de olie-industrie.
Daarom zou het volgens deze nieuwe “expertise-logica” redelijk zijn dat pompbediendes een vertegenwoordiger krijgen in de Raad van Commissarissen van Staatsolie.
Tenslotte bedienen zij elke dag de pomp en zien zij precies hoeveel liters brandstof er doorheen gaan. Dat lijkt volgens sommigen bijna hetzelfde als olie produceren, raffineren en exporteren.
Als deze lijn wordt doorgetrokken, liggen er nog meer mogelijkheden open. De vismarkt kan wellicht ook een afdeling visserijbeleid leiden, terwijl iemand die ooit een boot heeft gezien mogelijk geschikt is voor havenbeheer.
Op deze manier wordt ervaring eindelijk breed geïnterpreteerd. In Suriname blijkt expertise soms verrassend eenvoudig te definiëren.
