Amerikaans leger krijgt toegang tot luchtmachtbasis in Ecuador

Personeel van de Amerikaanse luchtmacht heeft de krachten gebundeld met hun Ecuadoraanse collega’s op een basis in Manta, Ecuador, voor een tijdelijke operatie tegen drugshandel.

“Deze gezamenlijke inspanning op korte termijn maakt deel uit van onze bilaterale veiligheidsstrategie op lange termijn, in overeenstemming met de huidige geldende overeenkomsten volgens de Ecuadoraanse wetgeving”, verklaarde de Amerikaanse ambassade deze week op X.

Deze stap komt op een moment dat Ecuador te maken heeft met een ongekende toename van drugsgerelateerd geweld, met een scherpe stijging van het aantal moorden in de afgelopen drie jaar en criminele groeperingen die hun controle over de smokkelroutes langs de kust uitbreiden.

Bij een operatie eerder deze maand hebben Amerikaanse speciale eenheden van het Zuidelijk Commando de 4e Legerdivisie van Ecuador bijgestaan ​​bij een antidrugsactie in Esmeraldas op 3 december, waarbij 1,4 ton cocaïne met een waarde van ongeveer 98 miljoen dollar in beslag werd genomen.

error: Kopiëren mag niet!