Een zeldzaam gouden leeuwaapje is tien jaar na de diefstal uit een Franse dierentuin onverwacht teruggevonden.
In mei 2015 braken criminelen in bij ZooParc de Beauval, de populairste dierentuin van Frankrijk. Ze namen zeventien zeer zeldzame apen mee.
Eerder dit jaar namen autoriteiten in Slowakije bij een particulier meerdere dieren in beslag tijdens een onderzoek. Onder die dieren bleek een gouden leeuwaapje te zitten.
Deze soort is erg zeldzaam en in dierentuinen strikt gereguleerd: alle dieren zijn officieel eigendom van de Braziliaanse overheid. Een dierenarts vond een chip in het lichaam van het slechts twintig centimeter grote aapje. Die chip maakte duidelijk dat het ging om een vrouwtje dat in 2015 uit ZooParc de Beauval was gestolen.
Het is tot nu toe het enige teruggevonden dier van de zeven gouden leeuwaapjes, tien zilveroestiti’s en twee schildpadden die in mei 2015 zijn gestolen.