President Simons: “Gevolgen klimaatverandering zijn niet ver weg, ze bedreigen ons allemaal en vereisen dringende actie”

Minder dan een week nadat zij door TIME Magazine is opgenomen in een lijst van de 100 meest invloedrijke klimaatleiders van dit moment, heeft president Jennifer Simons dinsdag 4 november haar eerste redevoering als TIME100 Climate Leader gehouden. tijdens de Belém Climate Summit in Rio de Janeiro, Brazilië, die voorafgaat aan de 30e Klimaatconferentie COP30 van de Verenigde Naties in Belém .

De bijeenkomst bracht leiders samen die klimaatactie bevorderen en net als president Simons door TIME Magazine zijn opgenomen in de lijst van TIME100. Ze benadrukte dat de bijeenkomst vooral het bewustzijn rond klimaatactie en duurzaam bosbehoud moet vergroten. “De gevolgen van klimaatverandering zijn niet langer ver weg; ze bedreigen ons allemaal en vereisen dringende actie. We delen allemaal de verantwoordelijkheid om onze bossen en onze planeet te beschermen en we kunnen dit alleen samen doen”, aldus president Simons.

Ze zei dat meer dan 90% van het Surinaams grondgebied bedekt is met regenwoud. Ondanks deze natuurlijke rijkdom behoort het land echter ook tot de landen die het meest kwetsbaar zijn voor klimaatverandering. President Simons: “Onze kustgebieden, waar ongeveer 75% van onze bevolking woont, inclusief de hoofdstad Paramaribo, ondervinden al de gevolgen van de stijgende zeespiegel. Inheemse en tribale gemeenschappen in het binnenland worden ook getroffen.” 

Volgens de president moeten “om de veerkracht van deze gemeenschappen en die van de hele bevolking te beschermen, er adaptatiemaatregelen worden genomen, waarvoor aanzienlijke financiële middelen nodig zijn”.

“Toch blijft de toegang tot klimaatfinanciering een grote uitdaging in de wereld van vandaag”, merkte ze op. “Het is essentieel om te begrijpen dat het grootste deel van de wereldwijde uitstoot afkomstig is van ongeveer twintig landen, terwijl slechts drie landen, waaronder Suriname, koolstofnegatief zijn”, voegde de president eraan toe.

error: Kopiëren mag niet!