De minister van Jeugdontwikkeling & Sport, Lalinie Gopal, kondigt aan dat haar ministerie per 15 oktober zal verhuizen naar een nieuw centraal gebouw, waarmee een einde komt aan de versnipperde huisvesting van haar medewerkers.
In gesprek met de Communicatie Dienst Suriname legt Gopal uit dat zij bij haar aantreden personeel aantrof dat verspreid werkte over vijf tot zes locaties, wat de samenwerking en uitvoering van beleid ernstig bemoeilijkte.
“Het was organisatorisch haast onmogelijk om één richting op te werken. Medewerkers waren gedemotiveerd, de afdelingen waren uit elkaar gehaald, en de integratie tussen jeugd- en sportzaken was vrijwel weggevallen.”
Nieuwe start na organisatorische opsplitsing
Volgens de bewindsvrouwe is de centrale huisvesting daarom een belangrijke stap om het ministerie weer te laten functioneren als één geheel. “Je kunt mensen vragen om hun best te doen, maar als ze niet eens op één plek kunnen werken, dan ondermijn je hun motivatie. Vanaf 15 oktober kunnen we bijna al het personeel samenbrengen onder één dak. Dat is cruciaal voor hernieuwde teamspirit en efficiëntie.”
Het ministerie van Jeugdontwikkeling & Sport is pas sinds kort weer zelfstandig actief. Na de opsplitsing van het oude ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken werden delen van het personeel en de begroting verdeeld over verschillende ministeries. Gopal geeft aan dat dit tot administratieve chaos leidde: “De mensen van Jeugdzaken vielen onder Arbeid, terwijl Sportzaken elders viel. Begrotingstechnisch bleven ze samen, maar praktisch werkte dat niet. Nu beginnen we bijna letterlijk opnieuw: met nieuwe taakstellingen, staatsbesluiten en herstructurering.”
Carrière en visie
De minister benadrukt dat ze deze hervorming niet alleen als een logistieke uitdaging ziet, maar ook als een kans om beleid opnieuw te definiëren. “We moeten terug naar de basis van wat jeugdontwikkeling en sport in dit land betekenen. De afgelopen vijf jaar was het ministerie minder zichtbaar. Dat gaan we veranderen.”
- Gopal is geen onbekende in het publieke domein. Ze begon haar loopbaan als communicatiespecialiste, waarna ze zich ontpopte tot een van de jongste vrouwelijke ministers van Suriname. Tijdens haar eerdere ambtstermijn als minister van Sport- en Jeugdzaken (2019–2020) zette ze zich in voor de renovatie van sportaccommodaties, de versterking van jeugdorganisaties en het stimuleren van vrouwelijk leiderschap binnen sportbesturen. Na een periode buiten de politiek keerde ze dit jaar terug als minister in het kabinet-Simons- Rusland, met als missie om de jeugdsector te moderniseren en sportontwikkeling beter te integreren in onderwijs en gemeenschapswerk. Haar beleid legt nadruk op gemeenschapszin, discipline en participatie; waarden die volgens haar “de basis vormen voor de volgende generatie Surinamers.”
Focus op herstel en toekomst
De verhuizing naar het nieuwe pand wordt gezien als een symbolische herstart. Gopal benadrukt dat fysieke centralisatie slechts het begin is: “De echte uitdaging is mentaal en organisatorisch: het opnieuw vormen van één team met één doel. Dat vergt leiderschap, transparantie en motivatie.”
Ze voegt toe dat het ministerie de komende maanden zal werken aan een nationaal jeugd- en sportbeleidsplan, waarin aandacht is voor talentontwikkeling, mentale gezondheid van jongeren, en sport als middel voor sociale verandering. “Suriname heeft enorm veel jong talent. Mijn taak is om dat talent richting te geven, te ondersteunen, en te laten groeien. En dat begint met structuur; zowel binnen het ministerie als daarbuiten.”