Vicepresident Gregory Rusland heeft aangegeven zich persoonlijk te zullen oriënteren in de gebieden die de afgelopen periode te kampen hebben met ernstige wateroverlast en problemen met nutsvoorzieningen.
Rusland gaf aan dat hij niet anders gewend is. Hij bracht in herinnering dat onder zijn ministersperiode tussen 2005-2010 hij zich ook vaak op het veld begaf. Destijds begon hij de ronde met oud-Ope mbare Werken minister Ganesh Kandhai.
Volgens Rusland hangen de meeste problemen samen met gebrekkig onderhoud van afvoerkanalen en andere waterwegen. “Het is slecht onderhoud dat zorgt voor verstoppingen. Dat leidt tot wateroverlast en uiteindelijk tot beschadiging van wegen en infrastructuur”, stelde de vicepresident. Hij pleitte voor een structureel onderhoudsschema en systemen die ervoor moeten zorgen dat dergelijke calamiteiten beter onder controle gehouden worden.
Rusland kondigde tegenover overheidsmedia aan zich persoonlijk in het Rahimal-project en andere getroffen gebieden te zullen oriënteren om de situatie ter plekke in kaart te brengen. Ook districten buiten Paramaribo kampen volgens hem met dezelfde uitdagingen.
Wetgeving
Rusland benadrukte dat de huidige regering wetgeving zal moeten aanscherpen en structuren moeten inbouwen om misbruik binnen het gronduitgifteproces tegen te gaan. Daarbij wees hij op de noodzaak van meer “checks and balances” zodat beleidsmakers niet langer de ruimte hebben om percelen willekeurig of uit vriendjespolitiek toe te wijzen.
“Je kan een goede wil hebben, maar als zaken toch steeds anders uitgevoerd worden, moeten we systemen inbouwen die ervoor zorgen dat dit absoluut niet kan”, aldus Rusland. Hij stelde dat verbetering van het gronduitgiftebeleid een van de speerpunten van het regeringsbeleid zal worden.
