Vicepresident Gregory Rusland wil dat de regering de komende periode scherpere aandacht zal besteden aan misstanden en aan een zorgvuldige uitvoering van de begroting. Hij benadrukte dat de regering zuinig zal omgaan met de beschikbare middelen en onnodige uitgaven zal vermijden.
Alleen urgente zaken zullen prioriteit krijgen. Hiermee ging Rusland in op zorgen van verschillende ministeries over de beperkte middelen om hun werk tot het einde van 2025 voort te zetten.
“Burgers moeten erop kunnen vertrouwen dat de regels van het land hen zekerheid bieden”, aldus de vicepresident. De regering zal daarom evaluaties plegen en waar nodig corrigerend optreden. Hoewel de begroting voor 2025 al is goedgekeurd, moeten enkele nieuwe ministeries; waaronder Jeugd & Sport en het ministerie van Olie en Gas en Milieu nog formeel worden opgenomen. De allocaties zullen daarvoor spoedig worden herverdeeld.
Daarnaast wordt gewerkt aan de begroting voor 2026, die eind september in de jaarrede van president Simons zal worden gepresenteerd. “In 2026 kunnen wij als nieuwe regering een programma presenteren dat beter aansluit bij de aspiraties van dit kabinet”, stelde Rusland tegenover de pers deze week.
Rusland sloot af met de oproep om verstandig met de schaarse middelen om te gaan en tegelijk het vertrouwen van de bevolking te versterken. “We willen geen excessen die de financiële verhoudingen onder druk zetten. Onze taak is om de eindjes aan elkaar te knopen, zonder de burger te belasten met onzekerheid.”