Waarom ontmoeten Trump en Poetin elkaar in Alaska?Bron: BBC, CBS News

De geplande top tussen Donald Trump en Vladimir Poetin in Alaska roept vragen op over de strategische bedoeling. Poetins adviseur Oesjakov noemde de locatie “logisch” vanwege de geografische nabijheid via de Beringstraat. Historisch gezien werd Alaska in 1867 door de VS van Rusland gekocht en in 1959 een staat.

Volgens Trump volgt de ontmoeting op “zeer productieve” gesprekken van zijn speciale gezant met Poetin. Hij wil de oorlog beëindigen, maar hintte op mogelijke territoriale ruil, wat Kiev en Europese bondgenoten alarmeert. CBS meldde dat het Witte Huis een staakt-het-vuren overweegt waarbij Rusland de Krim en Donbas behoudt, maar Cherson en Zaporizja opgeeft.

Vicepresident JD Vance benadrukte dat de VS genoeg hebben van het financieren van de oorlog en Europese landen meer verantwoordelijkheid moeten nemen. Een toekomstige deal, zo zei hij, “zal niemand echt blij maken”, maar moet leiden tot een einde aan het conflict.

error: Kopiëren mag niet!