De Mexicaanse presidente Claudia Sheinbaum zei dinsdag dat 14 Mexicanen vastzitten in het Amerikaanse detentiecentrum “Alligator Alcatraz” en dat haar regering hun repatriëring nastreeft. “Alles wordt in het werk gesteld om ervoor te zorgen dat ze onmiddellijk naar Mexico worden gerepatrieerd”, zei Sheinbaum tijdens haar dagelijkse persconferentie.
De faciliteit bevindt zich op zo’n 60 kilometer van Miami, Florida, in een uitgestrekt subtropisch wetland vol alligators, krokodillen en pythons.
Het zijn angstaanjagende beelden die het Witte Huis heeft gebruikt om zijn vastberadenheid te tonen om migranten te verwijderen die volgens het Witte Huis ten onrechte in het land mochten blijven onder de regering van voormalig president Joe Biden.
Sinds president Donald Trump op 20 januari aantrad, zijn in totaal 73.533 mensen teruggestuurd naar Mexico, voornamelijk per vliegtuig, waaronder 67.008 Mexicanen, zei Sheinbaum eerder deze maand in een van haar dagelijkse briefings.