Japanse premier gebruikt licht radioactieve aarde uit Fukushima voor bloementuin

De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft zaterdag tientallen zakken licht radioactieve aarde ontvangen voor een bloementuin. De aarde komt uit het gebied rond de kerncentrale in Fukushima, dat in 2011 na een aardbeving en tsunami is getroffen door een kernramp.

Afgezien van enkele experimenten wordt voor het eerst sinds de ramp aarde uit de regio rond Fukushima gebruikt, meldt persbureau AP. Japanse autoriteiten willen hiermee aantonen dat de aarde veilig is.

Na de ramp werd een laag verontreinigde aarde verwijderd om de stralingsniveaus te verlagen. Sindsdien is 14 miljoen kubieke meter aarde opgeslagen in de buurt van Fukushima. Dat is genoeg om elf stadions te vullen. De Japanse overheid wilde deze aarde uiterlijk in 2045 over het land verspreid hebben, meldt Japan Today.

Maar het lukt de Japanse overheid vooralsnog niet mensen ervan te overtuigen dat de aarde veilig is. Daarom werden de zakken uitgeladen in de voortuin van de premier. Daar wordt de aarde gebruikt in een bloementuin, onder een laag schone aarde van 20 centimeter.

Het ministerie van Milieu zegt dat de aarde weinig straling afgeeft. Voor mensen die direct op de aarde staan of ermee werken, zou de straling vergelijkbaar zijn met die van één röntgenfoto per jaar.

error: Kopiëren mag niet!