Kiezers kunnen zich op 25 mei alsnog aanmelden bij stembureau voor oproepingskaart

Wie tot op de dag van de verkiezingen nog geen oproepingskaart heeft ontvangen, kan zich zondag 25 mei alsnog op het stembureau aanmelden. De voorzitter van het stembureau kan de oproepingskaart in dat geval uitreiken. Men dient wel een geldig identiteitsdocument te tonen. Dat kan zijn een Surinaams ID-kaart, paspoort of rijbewijs.

Om te weten op welk stembureau een kiesgerechtigde moet stemmen, is er sinds 14 mei een applicatie beschikbaar op de officiĂ«le website van het Algemeen Secretariaat Verkiezingen (ASV), verkiezingen.gov.sr.  Men dient de volgende stappen te volgen:

  1. Klik op het menu-item “APPS”
  2. Selecteer “Waar moet ik stemmen”
  3. Vul uw identiteitsnummer, achternaam en geboortedatum in
  4. Klik op “zoeken”
  5. U krijgt direct te zien bij welk stembureau u moet stemmen, inclusief uw persoonsgegevens en adres van het stemlokaal

Men dient wel in het kiezersbestand van het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB) te voorkomen. Het was daarom belangrijk tijdens de wettelijke terinzagelegging van de kiezerslijst, dat men controleerde of men werkelijk voorkomt in het kiezersbestand, en met de juiste persoonsgegevens en adres.

Tijdens de colportage van oproepingskaarten die op 14 mei was afgerond,zijn in totaal 275.896 oproepingskaarten bezorgd. Dit komt neer op 69,1 procent van het totale kiezersbestand.

Kiesgerechtigden die op die dag hun oproepingskaart nog niet hadden ontvangen, konden van 15 mei tot met woensdag 21 mei die persoonlijk afhalen bij het districtscommissariaat of het Bestuurskantoor (B.O) van hun woonressort. Wie daarna de oproepingskaart nog niet is gaan halen, kan zich op de dag van de stemming morgen, zondag 25 mei, aanmelden bij het stembureau.

error: Kopiëren mag niet!