Werelderfgoed beschadigd: man verft penis op eeuwenoude stadsmuur in Peru

Een vandaal is gefilmd terwijl hij eenhéél opvallende tekening maakt: met zwarte verf schildert hij een penis op de muren van Chan Chan, een archeologische plek in Peru die dagelijks veel toeristen trekt.

De autoriteiten weten nog niet wie de jonge verdachte is, maar er hangt hem 6 jaar cel boven het hoofd.

De Peruanen zijn verontwaardigd door de actie. Het ministerie van Cultuur zegt dat de dader ‘een ernstig gebrek aan respect voor onze geschiedenis en ons cultureel erfgoed’ heeft.

De bekladde muren zijn meer dan zeshonderd jaar oud en door Unesco erkend als werelderfgoed.

Op social media gaat een video van het voorval rond, waarbij mensen geschokt reageren. Ook vragen ze zich af hoe het mogelijk is dat het gebied niet beter beveiligd is.

Chan Chan ligt bij Trujillo, ongeveer 500 kilometer ten noorden van de hoofdstad Lima. De resten van de stad trekken veel bezoekers. Chan Chan is de grootste precolumbiaanse stad in Amerika, die in de 15de eeuw in handen kwam van de Inca’s.

error: Kopiëren mag niet!