Passagiersvliegtuig landt op zijn kop op luchthaven Toronto, Canada

Een toestel van Delta Airlines is maandag op het Toronto Pearson International Airport op zijn kop geland. Dat er geen doden zijn gevallen, mag een wonder heten.

Het passagiersvliegtuig crashte bij de landing onder winterse omstandigheden. Het toestel, een Bombardier CRJ-900, kwam ondersteboven op de landingsbaan te liggen. Alle 76 passagiers en vier bemanningsleden konden uit het vliegtuig worden geëvacueerd. Zeker 15 mensen zijn volgens lokale hulpdiensten bij de crash gewond geraakt. Drie gewonden bevinden zich in kritieke toestand. Een van hen is een kind. Het vliegtuig kwam uit het Amerikaanse Minneapolis.

De luchthaven van Toronto hield dinsdag rekening met een ‘drukke dag’ nadat een sneeuwstorm in het weekend voor overlast had gezorgd. Veel vluchten werden geannuleerd of omgeleid, omdat er meer dan 20 centimeter sneeuw was gevallen.

Op het moment van de crash zou het ook hebben gesneeuwd, meldt CBS News. Landende vliegtuigen hadden te maken met windsnelheden van ruim 60 kilometer per uur.

error: Kopiëren mag niet!