Volgens VHP-fractieleider Asiskumar Gajadien wordt de behandeling van wetten gesaboteerd in het parlement door de oppositie. Over het voorstel voor de wijziging van de Kiesregeling waarin is opgenomen dat personen met een strafblad de hoogste functie van het land niet mogen bekleden, stelt Gajadien:
“We weten dat deze wet middels twee initiatiefnemers in het parlement is ingediend, afkomstig van de VHP. De commissie kan echter nog niet aan het werk gaan, omdat de oppositie nog niemand heeft voorgedragen. Er is opnieuw een brief gestuurd naar de leiding van het parlement. Als de oppositie geen leden wil aandragen, vermoedelijk om het proces te vertragen of te verstoren, moeten we naar alternatieven kijken. Ik heb de coalitie ook aangegeven dat als er geen medewerking komt, we de commissie moeten vervangen”, aldus Gajadien tegenover ABC.
Een commissie bestaat normaal gesproken uit zeven personen: vier vanuit de coalitie en drie vanuit de oppositie.
“Aangezien de oppositie niemand heeft aangesteld, hebben wij drie VHP-leden benoemd in de commissie, samen met één ABOP-lid. De commissie heeft geprobeerd een vergadering bijeen te roepen, maar als één persoon wegblijft, kan er in feite geen werk worden verricht”, aldus Gajadien.
“Het is belangrijk te benadrukken dat dit om een Grondwetswijziging gaat. Hoeveel voorbereidend werk er ook wordt verricht, er moet draagvlak zijn van een tweederde meerderheid (34 stemmen). Als de oppositie niet meewerkt, kan alles geprobeerd worden, maar dan zal het uiteindelijk niet worden aangenomen.”