NPS discussieavond 7 februari over de Kiesregeling 

De Nationale Partij Suriname (NPS) wenst aan alle Surinamers een uitstekend nieuwjaar toe en wil dat in Suriname in 2025 de eerste stappen gezet zullen worden tot het duurzaam ontwikkelen van het land. Reden waarom de NPS de aftrap doet met de 33ste discussieavond die gaat over de nieuwe Kiesregeling. 

Er zal worden gediscussieerd over de aanstaande en misschien zelf de belangrijkste verkiezing in de geschiedenis van onze relatief jonge Republiek. Het bestaande kiesstelsel voldeed niet meer aan rechtvaardigheid. Het Constitutioneel Hof boog zich in 2023 over het verzoekschrift van advocaat Serena Muntslag-Essed e.a. om het kiesstelsel te toetsen aan de Grondwet, het Internationaal Verdrag inzake Burger en Politieke Rechten (IVBPR), het Amerikaans Verdrag voor de Rechten van de Mens (AVRM) en de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens (UVRM). Door de verzoekers werd aangegeven dat het kiesstelsel leidde tot ongelijkheid, omdat een stem in het district Coronie bijna twaalf keren meer electorale gewicht bood in vergelijking met dezelfde stem in het district Wanica. 

De fundamentele rechten van de meerderheid van de kiezers was dus in het geding. Het Hof oordeelde na de zaak grondig en minutieus te hebben doorgenomen dat het oude kiesstelsel niet voldeed aan het principe van rechtvaardigheid, met name voor wat betreft de gelijkwaardigheid van stemmen en dat artikel 9 van de Kiesregeling strijdig was met het beginsel van gelijkheid en van een gelijkwaardig Kieswet zoals in artikel 8 van de Grondwet. 

De NPS heeft besloten de gemeenschap uit te nodigen deze openbare discussieavond mee te maken, die op vrijdag 7 februari 2025, om 19:00 uur in het partijcentrum te Grundyari aan de J.A. Pengelstraat 77, zal worden gehouden. 

De inleider van de discussie is de heer Lothar Boksteen en de panelleden zijn mevrouw Serena Muntslag-Essed en de heer Hans Breeveld. 

Het verkiezingsjaar is begonnen. Wie heeft er niet reikihalzend naar uitgekeken. Suriname staat aan de vooravond van de meest belangrijke politieke ontwikkelingen vanaf de onafhankelijkheid, want na 50 jaren kunnen we niet meer spreken van een jonge natie. De leerprocessen zijn talrijk en sommige dramatisch. Gelukkig is het volk veerkrachtig gebleken en heeft getoond met de NPS in de leiding de meest penibele situaties in de samenleving te kunnen corrigeren. A Nyun Pasi zoals gepresenteerd een jaar terug begint steeds meer vorm te krijgen en daarom roept de partij alle rechtgeaarde Surinamers op om gedurende de resterende 4 maanden vóór de verkiezing samen met de NPS te discussiëren over de duurzame ontwikkeling van Suriname en haar totale bevolking. 

NPS, Media Commissie Paramaribo.

error: Kopiëren mag niet!