SRD 3,55 BTW heffing per liter brandstof

‘Lagere benzine-en dieselprijs na korte tijd weer omhoog’

De benzine- en dieselprijs bij GoW2 pompstations is vanaf gisteren weer gestegen. Retailers werden gemeld dat vanwege omstandigheden buiten de invloedsfeer van de leveranciers, het noodzakelijk is om vanaf gisteren, woensdag 5 juni 2024, de GOw2 pompprijzen bij te stellen.

De GOw2 Diesel kost nu SRD 38,80 per liter. Gasoline kost per liter SRD 39,04. Vermeldenswaard is dat per liter brandstof de 10% procent BTW heffing plaatsvindt. Dit komt neer op respectievelijk SRD 3,53 en SRD 3,55 aan BTW voor diesel en benzine. De gewijzigde pompprijzen zijn ingegaan op middernacht, woensdag 5 juni.

Dit volgde niet lang dat de brandstofprijzen relatief aan de lage kant waren. Op 30 mei 2024 werden de prijzen omlaag bijgesteld naar SRD 37,15 per liter voor diesel en Gasoline voor SRD 37,94. De lagere prijzen waren slechts voor korte duur. Vorig jaar zijn er ernstige protesten geweest waarbij de benzineprijzen een van de knelpunten waren. Diverse vakbonden gingen in onderhandeling met de regering. De implementatie van de Wet Belasting over de Toegevoegde Waarde (BTW-wet) was een belangrijk zorgpunt. Met de wijziging van de BTW stijgen de prijzen automatisch. Het BTW tarief is niet meer 5% maar 10% op brandstof. De daarmee gepaarde hoge kosten van levensonderhoud maakten dat werknemers in actie gingen. Na lange onderhandelingen kwam de regering overeen dat er fiscale aanpassingen en koopkracht verhogende maatregelen genomen zullen worden. Daarnaast werd de BTW op kookgas, elektriciteit en water, zes maanden aangehouden en wordt de government take op brandstof voor een maand verminderd. Die maand is inmiddels al lang verstreken. Burgers worden dagelijks geconfronteerd met hoge prijzen voor levensonderhoud.  

error: Kopiëren mag niet!