Oud-president Santokhi overleden

Voormalig president en voorzitter van de VHP Chandrikapersad Santokhi is vanmiddag, maandag 30 maart, overleden op 67-jarige leeftijd.

Hij was met spoed in een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Bij zijn woning werd een ambulance opgeroepen na een medisch noodgeval. Hij zou naar verluidt in zijn woning te Lelydorp onwel zijn geworden.

Hulpdiensten verleenden ter plaatse eerste zorg, waarna werd besloten hem direct over te brengen naar het Academisch Ziekenhuis Paramaribo voor verdere behandeling.

Nadere informatie over het overlijden van de heer Santokhi volgt. In de loop van de middag heeft het nieuws ook onder andere Nederlandse en andere internationale media bereikt, waaronder persbureau Reuters:

Inmiddels heeft de regering gereageerd op het overlijden van de oud-president:

“De regering-Simons/Rusland heeft kennisgenomen van het plotselinge heengaan van de heer Chandrikapersad Santokhi, voormalig president van de Republiek Suriname en voorzitter van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP).

De heer Santokhi bekleedde het presidentschap in de periode 2020–2025 en heeft het land in de periode 2005-2010 ook gediend als minister van Justitie en Politie. Zijn jarenlange dienst in verschillende publieke functies zullen in herinnering blijven.

De regering spreekt haar oprechte deelneming uit aan de nabestaanden, familie, vrienden, partijgenoten en eenieder die door dit verlies is getroffen. De regering wenst hen in deze moeilijke tijd veel kracht en sterkte toe.

Moge zijn ziel in vrede rusten.”

Ook de Nederlandse premier Rob Jetten heeft via social media gereageerd op het overlijden van de heer Santokhi:

Guyanese president Ali: regio verliest staatsman en bruggenbouwer

President Mohamed Irfaan Ali van buurland Guyana heeft het overlijden van oud-president Chandrikapersad Santokhi omschreven als een groot verlies voor de regio.

Hij noemt Santokhi een wijze leider en persoonlijke vriend. Volgens Ali werkten beide landen nauw samen binnen CARICOM en groeide de relatie sterk onder diens leiding. Hij benadrukt dat Suriname en Guyana verbonden blijven door geschiedenis en toekomst. Condoleances gaan uit naar familie en volk.

De CARICOM betuigt ook haar condoleances met het overlijden van de oud-president:

error: Kopiëren mag niet!