Samen sterk voor inclusie: Bewustwordingsloop 2026 brengt mensen dichter bij elkaar

In het kader van Developmental Disabilities Awareness Month hield Stichting Platform ISOS donderdag 19 maart een bewustwordingsloop in samenwerking met Huize Betheljada.

De loop vond plaats van 09:00 tot 11:00 uur en had als doel aandacht te vragen voor de positie, rechten en kansen van personen met een ontwikkelingsstoornis. Met de krachtige boodschap: “Wij zijn hier, toen, nu en altijd” wil de organisatie een duidelijk signaal afgeven: iedereen hoort erbij.

De start van de loop was bij Huize Betheljada. Van daaruit liepen deelnemers samen, ongeacht hun achtergrond of beperking. Juist dat maakte deze activiteit bijzonder. Mensen en instanties uit verschillende delen van de samenleving namen deel, zoals zorginstellingen, scholen, beleidsmakers en gewone burgers. Het was een moment van verbinding, waarbij begrip en respect centraal staan.

Maar het initiatief gaat verder dan alleen een wandeling. Stichting Platform ISOS organiseert gedurende de hele maand maart verschillende activiteiten. Zo is er aandacht voor de arbeidsmarkt. Mensen met een speciale hulpvraag hebben vaak moeite om werk te vinden, terwijl zij veel talenten hebben. Door werkgevers en werkzoekenden samen te brengen, wil de organisatie kansen creëren en obstakels bespreken.

Ook wordt er een interactieve paneldiscussie gehouden. Deskundigen, ervaringsdeskundigen en beleidsmakers praten met elkaar over belangrijke onderwerpen zoals toegankelijkheid, onderwijs en werk. Het publiek mag vragen stellen en actief meedoen, wat zorgt voor open gesprekken en nieuwe inzichten.

Daarnaast wordt via radio en televisie extra aandacht besteed aan bewustwording, onder andere rond de Internationale Dag van Autisme. Ook sportactiviteiten maken deel uit van het programma, zodat iedereen op een laagdrempelige manier kan meedoen.

Volgens Stichting Platform ISOS is inclusie geen eenmalige actie, maar een proces dat tijd en inzet vraagt. De maand maart is daarom een belangrijk moment om stil te staan bij wat al is bereikt, maar ook bij wat nog beter kan.

error: Kopiëren mag niet!