Opmerkelijk – Man die moeder onthoofdde met bijl: ‘Dacht dat ik opdracht kreeg van prinses Beatrix’

De 32-jarige man die wordt verdacht van het onthoofden van zijn moeder in Hellevoetsluis zegt dat hij lijdt aan waanbeelden. Daardoor dacht hij dat prinses Beatrix hem opdrachten gaf, onder meer om een moordwapen te kopen.

“Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden”, zei Jesse R. donderdag in de rechtbank in Dordrecht. “Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn.” R. staat terecht voor het onthoofden van zijn 63-jarige moeder met een bijl in haar woning in Hellevoetsluis op 16 april vorig jaar.

Het lichaam van de vrouw werd door haar vriend gevonden. Hij zag dat R. wegrende en vluchtte met de auto van zijn moeder. De 32-jarige verdachte werd op de A4 ter hoogte van Schiedam aangehouden. Het hoofd van zijn moeder lag, in een boodschappentas, op de bijrijdersstoel naast de bijl.

R. zei donderdag in de rechtbank dat hij op jonge leeftijd al aan depressies leed en dat daar op zijn 27e psychoses bijkwamen. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste donderdag tbs met dwangverpleging.

Volgens het OM is hij volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging. Datzelfde stelden gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum vast.

error: Kopiëren mag niet!