India laat Iraans oorlogsschip aanmeren op de dag dat VS een schip voor kust Sri Lanka tot zinken bracht

India heeft een Iraans oorlogsschip toestemming gegeven om aan te meren als humanitair gebaar, zei minister van Buitenlandse Zaken Subrahmanyam Jaishankar zaterdag, nadat de VS een ander Iraans marineschip voor de kust van buurland Sri Lanka tot zinken had gebracht.

De ‘Lavan’ meerde woensdag aan in de zuidelijke Indiase haven Kochi, dezelfde dag dat een Amerikaanse onderzeeër het Iraanse fregat ‘Dena’ aanviel, na een dringend verzoek van Teheran, zo vertelde een bron binnen de Indiase regering aan Reuters.

De ‘Lavan’ – een amfibisch landingsschip, volgens de online nieuwssite van het U.S. Naval Institute – en twee andere schepen “kwamen binnen voor een vlootparade en raakten toen, op een bepaalde manier, betrokken bij de gebeurtenissen”, aldus Jaishankar.

“Ik denk dat we het echt vanuit een menselijk oogpunt hebben benaderd, los van de juridische kwesties”, zei hij. “Ik denk dat we het juiste hebben gedaan.”

Bij de Amerikaanse aanval op de Dena in de exclusieve economische zone van Sri Lanka, 19 zeemijl uit de kust, buiten de maritieme grenzen, kwamen minstens 87 mensen om het leven.

error: Kopiëren mag niet!