Landen boycotten ceremonie van Paralympische Spelen

https://time.com/redesign/_next/image/?q=75&url=https%3A%2F%2Fapi.time.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F03%2Foksana-masters-paralympics.jpg%3Fquality%3D85%26w%3D1800&w=3840

4

Verschillende landen hebben besloten een ceremonie van de Paralympische Spelen te boycotten. De reden is dat Russische sporters weer mogen deelnemen aan het evenement.

Sommige regeringen vinden dat Rusland nog steeds verantwoordelijk is voor de oorlog in Oekraïne. Daarom willen zij geen officiële vertegenwoordigers sturen naar de ceremonie.

Andere landen vinden dat sport en politiek gescheiden moeten blijven. Volgens hen moeten sporters niet gestraft worden voor politieke conflicten tussen landen.

De Paralympische Spelen zijn bedoeld voor atleten met een lichamelijke beperking. Zij trainen vaak jarenlang om aan het evenement mee te doen.

Het debat laat zien hoe internationale sport soms betrokken raakt bij wereldpolitiek. Organisatoren proberen een oplossing te vinden zodat het sportevenement toch doorgaat zonder verdere spanningen.

Bron: The Guardian

error: Kopiëren mag niet!