Verplicht stellen veiligheidsgordels in bussen voor openbaar vervoer

Het hebben van veiligheidsgordels in bussen voor het openbaar vervoer zou volgens minister Raymond Landveld van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) verplicht gesteld moeten worden. De bushouders zullen hiermee niet ‘happy” zijn, maar het gaat om de veiligheid van passagiers. 

Minister Landveld verwijst naar het ernstig verkeersongeval in januari waarbij een passagiersbus aan de achterzijde door een ander voertuig werd geramd en waarbij enkele passagiers het leven hebben verloren. 

De bewindsman is persoonlijk de mening toegedaan dat indien de passagiers veiligheidsgordels zouden hebben gedragen, de gevolgen van het verkeersongeval niet zo ernstig zouden zijn geweest. 

De aanwezigheid van veiligheidsgordels in bussen voor het openbaar vervoer zal volgens de Transport-minister onderdeel moeten zijn van de vergunningsvoorwaarden. Het ministerie van TCT is belast met het verstrekken van busvergunningen. Daarbij wordt onder meer gelet op de aanwezigheid van voorzieningen in de bussen die de kwaliteit van de dienstverlening moeten garanderen. Veiligheid van passagiers is daar onderdeel van. 

Voor wat betreft de keuring van bussen op hun technische staat, daar is het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening mee belast. OWRO is ook verantwoordelijk voor de technische infrastructuur langs busroutes, zoals plaatsing van bushaltes.

Volgens minister Landveld is zijn ministerie samen met OWRO bezig alle aspecten van de dienstvelening bij het openbaar vervoer integraal aan te pakken.

error: Kopiëren mag niet!