De Braziliaanse president Lula da Silva is een prominent verdediger van tirannen en terroristen in Latijns-Amerika.
Hij veroordeelt de afzetting van Nicolás Maduro in Venezuela ten zeerste, noemt Israël genocidaal en spreekt zijn onvoorwaardelijke steun uit voor Vladimir Poetins invasie van Oekraïne.
Onlangs schreef Lula een scherp opiniestuk in de New York Times waarin hij het Latijns-Amerikaanse beleid van de Verenigde Staten bekritiseerde, terwijl hij tegelijkertijd een militair hospitaalschip uit de Volksrepubliek China ontving, aldus een opinieartikel in The Hill van Arturo McFields.
Brazilië is een goede vriend van het terroristische regime van Iran. Vorig jaar had Brazilië een handelsoverschot van 2,9 miljard dollar met Teheran.
Lula staat aan de kant van Hamas. Het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gaf een verklaring uit waarin de liquidatie van Ismail Haniyeh, een van de meest gezochte terroristen ter wereld en een vooraanstaand lid van Hamas, wordt veroordeeld.
