De scholen gaan vandaag, maandag 5 januari, weer open en beginnen leerlingen en studenten aan het tweede kwartaal van het schooljaar. Deze periode komt niet als een verrassing. De uitdagingen binnen en buiten het onderwijs zijn al langer bekend. Toch kiezen schooldirecties bewust voor een positieve benadering om hun leerlingen en studenten extra te motiveren.
Een verslaggeefster van Dagblad Suriname sprak met vertrouwde bronnen uit het onderwijsveld in Paramaribo, die ondanks de omstandigheden blijven geloven in de kracht van onderwijs.
Mevrouw Katrien A. benadrukt dat motivatie en doorzettingsvermogen centraal staan. “Wij weten dat het voor veel leerlingen niet gemakkelijk is. Er spelen problemen thuis, in de samenleving en binnen het onderwijs zelf. Toch proberen wij onze leerlingen elke dag te laten voelen dat ze ertoe doen. Het tweede kwartaal biedt een nieuwe kans om beter te presteren en doelen te bereiken”, zegt zij. Volgens haar is het belangrijk dat scholen een veilige plek blijven waar leerlingen zich gehoord en gesteund voelen.
Ook meneer Bertem F. deelt deze positieve instelling. “De realiteit is dat er weinig verrassingen zijn dit kwartaal. De knelpunten kennen we allemaal. Maar als school kunnen we ervoor kiezen om te blijven klagen of om samen vooruit te kijken. Wij kiezen voor het laatste”, stelt hij. Hij legt uit dat extra begeleiding, motivatiegesprekken en duidelijke communicatie helpen om studenten betrokken te houden.
Beide bronnen geven aan dat samenwerking tussen school, ouders en leerlingen essentieel blijft. Ondanks beperkte middelen en onzekerheden, wordt er alles aan gedaan om de continuïteit van het onderwijs te waarborgen.
Met de start van het tweede kwartaal hopen de scholen dat leerlingen en studenten met een frisse instelling terugkeren naar de schoolbanken. Het onderwijs staat voor uitdagingen, maar ook voor kansen. Door positiviteit, begrip en gezamenlijke inzet willen schoolleiders laten zien dat onderwijs, ondanks alles, de sleutel blijft tot persoonlijke groei en een betere toekomst.
