Opmerkelijk – Amerikaan verkoopt zijn bedrijf en alle 540 werknemers krijgen bonus van gemiddeld 375.000 euro

540 werknemers in de Amerikaanse staat Louisiana kregen na de verkoop van hun bedrijf Fibrebond elk gemiddeld 375.000 euro aan bonussen. Hun baas wilde hen zo bedanken voor alle tegenslagen die ze samen overwonnen hadden.

Fibrebond ontwerpt beschermende infrastructuur die gebruikt wordt door onder meer datacenters en industriële bedrijven.

oen Graham Walker zijn levenswerk verkocht, stelde hij één grote eis: 15 procent van het totaalbedrag moest naar zijn werknemers gaan. Eaton ging op het opmerkelijke aanbod in.

Het Amerikaanse energiebeheerbedrijf legde 1,4 miljard euro op tafel voor de overname. Zoals afgesproken ging 204 miljoen euro rechtstreeks naar de werknemers. Elk van de 540 geluksvogels kreeg zo gemiddeld 375.000 euro, verspreid over vijf jaar.

Wie lang in dienst was, kreeg in verhouding uiteraard meer dan okselfrisse nieuwkomers. Voor de werknemers kwam het nieuws als een verrassing. In juni kregen ze plots allemaal verzegelde enveloppen, met daarin het exacte bedrag dat ze zouden opstrijken.

error: Kopiëren mag niet!