Een man heeft zondagochtend 28 december rond half een vier van zijn kinderen doodgestoken aan de Hadji Iding Soemitaweg in Meerzorg in het district Commewijne. Ook zijn buren – een vrouw en een man – werden door de man doorgestoken met een mes.
Een vijfde dochter van de man is met ernstige steekverwondingen vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Volgens eerste berichten zou het gaan om een familiedrama.
Buren die wilden ingrijpen en bewoners van een woning tegenover het pand, werden ook doodgestoken. In totaal zijn negen slachtoffers ter plaatse aangetroffen; twee personen werden gewond afgevoerd naar het Academisch Ziekenhuis Paramaribo.
De verdachte zou zich mogelijk in een ernstige psychische crisis hebben bevonden. Naar verluidt heeft de man zijn elfjarige dochter 44 messteken toegebracht in de keuken.
De verdachte werd kort na het incident door de politie gelokaliseerd en aangehouden. Tijdens de aanhouding zou hij agenten met een mes hebben aangevallen. Hierop zagen de agenten zich genoodzaakt om op de man te schieten. Hij werd geraakt in de benen en gearresteerd.
Bij het ter perse gaan van Dagblad Suriname was meer informatie over deze meervoudige moord nog niet bekend. Het Korps Politie Suriname had nog geen officieel bericht uitgebracht. Nadere informatie volgt zodra dat bekend is, zoals de werkelijke toedracht van de moorden.
Verklaring president Jennifer Simons in reactie op meervoudige moord:
“Deze ochtend zijn wij geschokt door het gewelddadige incident in Commewijne. In een periode waarin familie en vrienden elkaar juist zouden moeten vasthouden en ondersteunen, worden wij geconfronteerd met de harde realiteit dat de wereld ook een andere kant kent. Een vader die zijn eigen kinderen het leven ontneemt en daarbij ook zijn buren om het leven brengt. Ik wens alle nabestaanden veel sterkte, kracht en troost toe in deze onvoorstelbaar moeilijke tijd.“
Verklaring minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking in reactie op meervoudige moord:
“Ik ben diep geraakt door het drama dat zich vandaag in Suriname heeft voltrokken. Dit is onvoorstelbaar verschrikkelijk en triest ![]()
. Negen onschuldige mensen en weerloze kinderen…
Dit is niet het land waarin ik leven wil. Dit drama is voor ons ongekend en had nooit mogen gebeuren. De vraag is waarom? Hoe? Vooral wat nu en hoe verder? Mogelijk vragen die niet onmiddellijk beantwoord kunnen woorden. Maar wel het leed van de familie en nabestaanden.
Laten we met hen meeleven, een troost en hulp zijn. Dit is zwaar. Ongelofelijk zwaar.
Mijn oprechte condoleances en troost aan de familie, kennissen en nabestaanden.
Mijn gedachten gaat ook uit naar de gemeenschap van Commewijne en de directe omgeving. Wees een steun voor elkaar.
Suriname gecondoleerd. Kraktie iedereen!
May their soul rest in power ![]()
“
Verklaring oud-president Chan Santokhi in reactie op meervoudige moord:
“Met een zwaar gemoed heb ik kennisgenomen van het tragische geweldsincident in Commewijne, dat zoveel onschuldige levens heeft weggerukt. Dit verlies raakt mij diep en raakt ons allen als natie. Mijn gedachten en gebeden zijn bij de nabestaanden, families en dierbaren die nu een onvoorstelbaar groot verdriet dragen. Ik wens hun kracht, troost en steun toe in deze zware tijd. Laten wij in deze moeilijke momenten naar elkaar omzien en vasthouden aan menselijkheid en saamhorigheid. Moge de overledenen in vrede rusten.
May god bless you all
“

