Joran van der Sloot is vrijdag zwaargewond aangetroffen in zijn cel in Peru. Volgens het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten is hij medisch behandeld. Vermoedelijk gaat het om een poging tot zelfdoding van de Nederlander, die vastzit voor moord en drugssmokkel.
De 38-jarige Van der Sloot werd door beveiligingsmedewerkers van de streng beveiligde en beruchte Challapalca-gevangenis aangetroffen tijdens het uitdelen van het ontbijt, meldt het ministerie in een verklaring op X.
Volgens de Peruaanse krant La República gaat het om een suïcidepoging van de Nederlander.
Gevangenismedewerkers verleenden direct hulp. De toestand van Van der Sloot is inmiddels stabiel, maar hij staat nog steeds onder medisch toezicht. Hij zit in Peru een celstraf van 28 jaar uit voor de moord op studente Stephany Flores in 2010.
