Agenten van het Regio Bijstand Team Oost (RBTO) hebben in het kader van de verscherpte veiligheidsmaatregelen in de vroege ochtend van maandag 8 december bij een actie, de op de vlucht geslagen Braziliaanse verdachte A.D. (38) tijdens het instappen in een boot op de Lawarivier aangehouden.
De verdachte, die in beschonken toestand verkeerde, wordt ervan verdacht zijn vrouw te hebben mishandeld en schoten te hebben gelost in hotel/bar Pedra Preta te Antonio do Brinco in het district Sipaliwini. Na zijn daad sloeg hij op de vlucht richting de Lawarivier.
De agenten werden telefonisch in kennis gesteld van het geval en gingen naar de locatie voor onderzoek. Bij aankomst troffen zij de lokale kapitein en omstanders aan, die aangaven in welke richting de verdachte was gevlucht. De politie trof de verdachte in een boot op de Lawarivier aan.
Bij het zien van de politie ging A.D. vreselijk tekeer en verzette zich hevig bij de aanhouding. Ondanks dat de agenten ook door zijn partner en werknemers werden gehinderd bij het uitvoeren van hun werkzaamheden, lukte het de politie de verhitte verdachte te ontwapenen en in de boeien te slaan.
Het vuistvuurwapen van het merk P80 en twee patronenhouders met in totaal 23 scherpe 9mm patronen zijn door de politie in beslag genomen.
A.D. werd na de aanhouding ter voorgeleiding overgebracht naar het politiebureau. Na overleg met het Openbaar Ministerie is de verdachte hangende het onderzoek, voor illegaal vuurwapenbezit en -gebruik, mishandeling en wederspannigheid door de politie in verzekering gesteld.