De Nederlandse politie heeft in juni een verdachte opgepakt die een leidinggevende rol zou hebben gespeeld in sadistische chatgroepen waarin beelden van kindermisbruik en foto’s van zelfbeschadiging werden gedeeld. Er zijn in Nederland tientallen slachtoffers geïdentificeerd.
Het gaat om een 24-jarige verdachte uit Eindhoven, bevestigt de politie aan de redactie van tv-programma Zembla. Volgens het actualiteitenprogramma, dat onderzoek deed naar sadistische online groepen, behoort de man tot een groep die bekendstaat als ‘No Lives Matter’.
Die groep kan volgens het Openbaar Ministerie worden gezien als een terroristische organisatie. De verdachte staat op dinsdag 28 oktober voor het eerst voor de rechter op verdenking van onder andere terrorisme.
De man was volgens Zembla zeker vijf jaar actief onder de naam Cxrpse. Ook gaf hij leiding aan een online netwerk waarin veelal jonge kinderen werden gedwongen tot het delen van naaktfoto’s, waarmee ze vervolgens werden afgeperst.
Als de kinderen niet wilden dat de foto’s verder werden verspreid, moesten ze zichzelf beschadigen of overgaan tot geweld tegen dieren of zelfs broertjes en zusjes. Ook dat werd vastgelegd op beeld. In het uiterste geval werden ze aangezet tot moord of zelfdoding.
Annemiek van Noord, die deel uitmaakt van het team bestrijding kinderporno, zegt tegen Zembla dat sommige rechercheurs de beelden in de groepen soms te heftig vinden om naar te kijken. “Er worden veel gewelddadige seksuele delicten gepleegd en folteringen van volwassenen. Het is echt te bizar voor woorden en ook te gruwelijk voor ons om naar te kijken.”
