De scholen zijn nog maar net begonnen en een buschauffeur zegt dat de meeste scholieren die met de bus moeten reizen elke dag ieder dubbeltje moeten omdraaien voordat zij de bus instappen. “En dit is een groot deel van mijn klanten”, laat de chauffeur weten.
De geldende prijs van SRD 17 is voor de scholieren bijna onmogelijk. Dagelijks moeten de scholieren minimaal twee keer met de bus naar school.
“Ze moeten SRD 17 betalen maar kunnen niet meer dan SRD 10 ophoesten, want de kinderen hebben het geld niet.”
Volgens de chauffeur is er geen andere keus om de kinderen te vervoeren. “Want ze moeten naar school en je wilt ze niet tekort doen. De kinderen en hun ouders hebben het geld niet. Moet ik met ze vechten als ze niet kunnen betalen?”, vraagt de man.
Hij zegt verder dat hij als buschauffeur de kosten verder ziet stijgen. “De prijs voor benzine is al SRD 50 en er zijn meerdere uitgaven.” Voor deze chauffeur is het afwachten hoe de zaken zich in de bussector zullen ontwikkelen.