Armoedige politieke diaspora bemoeienis

Het moet politiek inhoudelijk slecht gesteld zijn met de Vooruitstrevende Hervormings Partij (VHP) onder nog steeds het voorzitterschap van Chandrikapersad Santokhi. Immers, de ā€˜oranje boven’ VHP-tak in Nederland voelde zich afgelopen weekend geroepen om met voorstellen te komen ter modernisering van de VHP in Suriname. De VHP-diaspora in Nederland lanceert een heus document, een ā€˜Notitie’, met acht zogenoemde ‘speerpunten om de partijorganisatie te versterken en toekomstbestendig te maken’.

ā€˜Partij moet haar interne organisatie actualiseren’

De Nederlandse VHP’ers vinden het kennelijk nodig om ā€˜alarm te slaan’ en stellen in hun ā€˜Notitie’, dat gelet op de ā€˜veranderende maatschappelijke, technologische en democratische context’ het noodzakelijk is ā€˜dat de partij haar interne organisatie, besluitvorming en ideologische uitgangspunten actualiseert’. De acht voorstellen tot modernisering, zijn gericht, aldus de VHP Nederland, op het versterken van de interne democratie, het vergroten van de transparantie, het bevorderen van inclusiviteit en het benutten van digitale mogelijkheden.

Ook stelt de Nederlandse oranje tak, dat de voorstellen zijn ingegeven door de veranderende maatschappelijke en politieke context van Suriname Ʃn de internationale ontwikkelingen die ook de diaspora raken.

De VHP Nederland stelt onder andere voor versterking van interne democratie, herziening van kandidaatstellingsprocedures en invoering van termijnbeperkingen voor sleutelposities binnen de partij, professionalisering van de partijorganisatie, herwaardering van diasporabeleid en ideologische herijking.

ā€˜Wie zijn we?’

ā€œHet is tijd om partijbreed in gesprek te gaan over wie we zijn, waar we voor staan en hoe we ons ideologisch onderscheidenā€, aldus VHP Nederland. ā€œJuist nu is het belangrijk om richting te geven aan het sociaal-economisch en moreel kompas van de partij.ā€

VHP Nederland roept op tot een open en constructieve dialoog, binnen Ʃn buiten Suriname, over de toekomst van de partij en haar ideologische koers.

Absurd

Als gewone burger van het land, Suriname, vraag je je in gemoed bij het lezen van de ā€˜Notitie’ van de VHP-Nederland af, waarom zij juist nu met haar voorstellen op de proppen komt. Ziet zij een olifant in de VHP Suriname porseleinkast? Weten de Nederlandse VHP’ers tot in de finesses wel wat zich dagelijks afspeelt binnen de VHP in Nederland? Waarom heeft de VHP überhaupt een afdeling in Nederland,  dat is feitelijk absurd. Laten die ā€˜Nederlandse’ VHP’ers zich bezighouden  en met de politiek in hun eigen gemeenten en land, Nederland. Je met een heuse ā€˜Notitie’ inhoudelijk bemoeien met de interne politieke structuur en interne beleid binnen de VHP, getuigt van armoedige politiek. 

Het heeft er alle schijn van dat sinds de dag dat partijvoorzitter Chandrikapersad Santokhi zitting nam als parlementariĆ«r in De Nationale Assemblee, het  is gaan stormen en donderen binnen de partij. 

Prullenbak

De vraag is wat de Surinaamse partijleiding van de VHP gaat doen met de diaspora VHP ā€˜Notitie’ en de daarin gestelde acht voorstellen. 

De gewone man en vrouw in de straten van Suriname zullen ongewijfeld vinden, dat de VHP de Nederlandse VHP ā€˜Notitie’ in de prullenbak moet gooien en/of deleten en dat de partij zelf, op eigen kracht en met eigen politieke ervaring en deskundigheid de partij moet brengen naar rustig vaarwater. 

De zin en onzin

Met ā€˜Nederlandse’ interne partij bemoeienis = vanaf grote afstand – wordt alleen maar meer onrust gecreĆ«erd. De ā€˜Notitie’ leidt tot stof tot nadenken en leidt wellicht ook tot een discussie over de zin en onzin van een partijpolitieke afdeling in een ander land.

PK

error: Kopiƫren mag niet!