Door India gesteunde olieraffinaderij in Mongolië moet in 2028 operationeel zijn

Een door India gesteunde olieraffinaderij in Mongolië zou naar verwachting in 2028 operationeel moeten zijn, meldde het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag. De Mongoolse autoriteiten willen ook dat Indiase bedrijven in het land naar olie en gas zoeken.

De aankondiging werd gedaan tijdens het bezoek van de Mongoolse president Khurelsukh Ukhnaa aan India. De eerste olieraffinaderij van Mongolië wordt gebouwd met een Indiase kredietlijn van $ 1,7 miljard en zal een jaarlijkse verwerkingscapaciteit hebben van 1,5 miljoen ton ruwe olie, oftewel 30.000 vaten per dag.

“De raffinaderijapparatuur wordt in India geproduceerd en zal naar Mongolië worden verscheept”, aldus P. Kumaran, een medewerker van het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken. “Het lijkt op schema te liggen. En we verwachten dat de raffinaderij in 2028 operationeel zal zijn”, vertelde hij aan verslaggevers.

India wil ook cokeskolen importeren uit het door land ingesloten land, ingeklemd tussen Rusland en China, aldus Kumaran.

Rusland en Mongolië hebben een kortingsovereenkomst voor Mongoolse goederen die via het spoor en de zeehavens door Rusland worden vervoerd, voegde hij eraan toe. “We proberen ook meer details te krijgen om te zien of we gebruik kunnen maken van de kortingsregeling die tussen Mongolië en Rusland geldt”, aldus Kumaran.

error: Kopiëren mag niet!