De Taliban zou vrouwelijke journalisten hebben verboden een persconferentie van de bezoekende minister van Buitenlandse Zaken Amir Khan Muttaqi in India bij te wonen, wat leidde tot woede bij een groot deel van de Indiase verslaggevers, activisten en politici.
De vrouwelijke journalisten, die zich vrijdag voor de Afghaanse ambassade in Delhi hadden verzameld, werden ondanks herhaaldelijke verzoeken tegengehouden door het veiligheidspersoneel en de politie van Delhi.
India ontvangt de interim-minister van Buitenlandse Zaken van de Taliban tijdens een spraakmakend maar controversieel bezoek, in een poging de diplomatieke banden met het hardvochtige islamitische regime van Afghanistan te versterken.
De heer Muttaqi, een door de VN gesanctioneerde functionaris, sprak een persbijeenkomst toe, uitsluitend voor mannen, in de Afghaanse ambassade in de weelderige diplomatieke enclave in het hart van de Indiase hoofdstad. Na de terugtrekking van de door de VS geleide NAVO-troepen uit het door oorlog verscheurde Afghanistan vier jaar geleden, was India gedwongen de ambassade in New Delhi op beperkte schaal te beheren, omdat het de Taliban-groepering niet formeel heeft erkend.
De ambassade werd donderdag heropend voor het allereerste diplomatieke bezoek van de Taliban-minister.
Na een golf van kritiek op social media beweerde het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag niet betrokken te zijn bij de persconferentie die vrijdag door de bezoekende Afghaanse minister werd gehouden.
De vrouwen die aanwezig waren bij de ambassade hielden zich aan de conservatieve kledingvoorschriften die de Taliban in Afghanistan had opgelegd en velen werden gezien met hoofddoeken.