Plaatsingsproblemen blijven zorgen baren bij aanvang nieuw schooljaar

Het nieuwe schooljaar is op 1 oktober succesvol van start gegaan op de meeste scholen in Suriname, dit keer ook in het binnenland, waarbij het merendeel van de scholen volgens planning hun deuren heeft geopend. Ondanks de vlotte start, blijft het tekort aan schoolplaatsen een punt van zorg, vooral in dichtbevolkte districten.

Ouders geven aan dat ze nog steeds moeite hebben om hun kinderen geplaatst te krijgen, met name op scholen met een goede reputatie of centrale ligging. In sommige gevallen moesten leerlingen uitwijken naar verder gelegen scholen of tijdelijk thuis blijven.

Volgens NDP-parlementariƫr Silvana Afonsoewa is het dringend nodig dat de overheid structureel kijkt naar de plaatsingsmogelijkheden binnen het onderwijsstelsel, vooral in het basisonderwijs en het eerste jaar van het voortgezet onderwijs.Het is elk jaar een feit dat dezelfde problemen terugkomen. Er zijn gewoon niet genoeg lokalen en leerkrachten om de toestroom van leerlingen op te vangen.

Het probleem is bekend en ouders en leerlingen hopen dat er wordt gewerkt aan mogelijke oplossingen. Er moet volgens betrokkenen onder meer gekeken worden naar het inzetten van tijdelijke lokalen en het versnellen van renovatie en nieuwbouwprojecten. Toch benadrukken andere ouders dat een duurzaam plaatsingssysteem dringend nodig is om jaarlijks terugkerende problemen te voorkomen.

Hoewel het onderwijsjaar redelijk goed van start is gegaan, is duidelijk dat de uitdaging niet enkel in de opening van scholen ligt, maar vooral in het garanderen van gelijke toegang tot kwalitatief onderwijs voor elk kind.

error: Kopiƫren mag niet!