Vrouwen in traditioneel mannelijke beroepen – De nieuwe gezichten bij de tankstations

De afgelopen jaren is er een duidelijke verschuiving in beroepen die vroeger altijd en alleen door mannen werden beoefend.  Achter de pomp of in de shop staat steeds vaker een vrouw. Waar dit werk vroeger door mannen werd gedaan, lijken vrouwen nu de trend te zijn. “Eerlijk gezegd vinden veel klanten dat helemaal niet erg”, zegt de dame die de pomp bedient.

Vanessa (21), pompbediende bij een tankstation aan de Hendrikstraat in Paramaribo, legt uit waarom ze voor dit beroep koos. “Ik doe het parttime omdat ik nog studeer, maar er zijn ook dames hier die het als een vaste baan hebben.  Het is afwisselend werk en ik heb veel contact met mensen en dat maakt het werk leuk. Het is geen zwaar werk. Ik werk overwegend aan de pomp en schrijf bonnetjes uit. Het is wel belangrijk om altijd te letten op de veiligheid. Soms vragen klanten voor de grap of ik ook banden kan verwisselen, maar dat laat ik aan de garage over. Mijn kracht ligt bij service verlenen  en klantgerichtheid. Ik vind dat vrouwen dat heel goed kunnen  doen.”

De vrouwelijke aanwezigheid bij tankstations zorgt voor een andere sfeer. Klanten merken de extra vriendelijkheid en maken graag een babbeltje. Maar toch is er een verschil tussen vriendelijk helpen en technische klusjes. Voor een  servicebeurt, het verwisselen van een autoband of het checken van de machinekamer moeten chauffeurs vaak nog bij een mannelijke collega zijn. 

De trend laat zien dat beroepen langzaam verschuiven en traditionele rollenpatronen verdwijnen. Vroeger zou het ondenkbaar zijn een vrouw aan de pomp te zien.

Vrouwen kunnen zonder problemen in deze branche werkzaam zijn. Het inzetten van vrouwelijke pompbedienden is natuurlijk afhankelijk van de werkgevers. Nu is het de normaalste zaak. En binnenkort zien we zeker een vrouw als truckmonteur of graafmachine operator.

error: Kopiëren mag niet!