Een crisisteam Ashiana voor zes maanden? Lachwekkend!

Stem van de oud-medewerkster

Zes maanden een crisisteam voor Huize Ashiana? Wat een lachwekkende vertoning! Ik heb er tien jaar gewerkt en kan u verzekeren: er is geen halfjaar en geen commissie nodig om de kern van de problemen te begrijpen.

De ellende is zo simpel als schrijnend: ongemotiveerd, vaak onvoldoende geschoold personeel. Diefstal, zowel van bewoners als van het tehuis zelf. Kippen en andere keukengoederen die nooit de pannen halen maar wél mysterieuze uitgangen vinden. En dan nog de epidemie van ziekteverloven: artsen die kwistig verklaringen uitschrijven zodat werknemers nachtdiensten vermijden en bewoners aan hun lot worden overgelaten.

De oplossing? Niet nog meer papieren rapporten, maar harde actie. Schakel direct de politie in bij diefstal. Doe onaangekondigde controles op personeel en hun voertuigen. Plaats camera’s in keuken, ziekenboeg en hofjes. Dáár zit de remedie.

Een commissie van zes maanden is een excuus om niets te doen. Ashiana verdient geen bureaucratische vertraging, maar moed en discipline. Wie écht durft op te treden, hoeft geen zes maanden te vergaderen – maar zes dagen te handelen.

error: Kopiëren mag niet!