Waar de kunstgrasvelden in de vakantieperiode de plek hadden moeten zijn voor sport, spel en ontspanning van de jeugd, liggen ze er nu ongebruikt en overwoekerd bij. Ouders en buurtbewoners klagen dat de velden, die met overheidsgeld zijn aangelegd om jongeren een veilige speel- en sportomgeving te bieden, nauwelijks worden onderhouden.
Met name in de vakantie, wanneer kinderen en jongeren extra vrije tijd hebben, zouden de velden een belangrijke rol kunnen spelen. De kinderen willen voetballen, maar dat kan niet door het hoge gras en struiken die zijn gaan groeien op het kunstgras.
Ook jongeren zelf geven aan dat ze weinig gebruik kunnen maken van de velden. “We zouden hier met vrienden toernooien organiseren, maar je kan bijna niet rennen zonder te struikelen. Het is zonde dat de velden er zo bij liggen”, zegt de 14-jarige Shaquille.
De kunstgrasvelden zijn met veel enthousiasme geopend, juist om een alternatief te bieden voor de beperkte sportvoorzieningen in de districten. Inmiddels lijkt gebrek aan structureel onderhoud ervoor te zorgen dat de investering zijn doel voorbijschiet.
Buurtorganisaties pleiten voor een gezamenlijke aanpak. Als overheid en gemeenschap samenwerken, kunnen de plekken weer toegankelijk worden. In de vakantie hebben kinderen plekken nodig waar ze veilig en gezond bezig kunnen zijn.
De hoop van burgers is dat er op korte termijn actie wordt ondernomen, zodat de kunstgrasvelden weer functioneren waarvoor ze bedoeld zijn: sportieve ontwikkeling, recreatie en gemeenschapszin.