Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) heeft aangekondigd dat er tijdelijke crisisteams worden ingesteld bij Huize Ashiana en de Esther Stichting. De maatregel volgt na klachten en geruchten over misstanden, die volgens de minister grotendeels voortkomen uit managementproblemen.
De crisisteams krijgen zes maanden de tijd om de instellingen door te lichten en advies uit te brengen. Intussen wordt gewerkt aan een mogelijke oplossing met een driekoppige leiding bestaande uit een manager, een zorgdeskundige en een financieel expert.
Sociale uitkeringen blijven gegarandeerd
Minister Pokie heeft ook verduidelijkt dat sociale uitkeringen, waaronder de Algemene Kinderbijslag (AKB), de Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) en financiële bijstand, niet worden stopgezet.
Volgens de bewindsvrouw ging de verwarring over de Koopkrachtversterking (KKV), een noodmaatregel van de vorige regering. De huidige betalingen lopen door, terwijl de regering werkt aan evaluatie en nieuwe criteria.
Ook het ‘Moni Karta’-systeem blijft bestaan, maar zal later worden opgeschoond en wettelijk verankerd