VS vervolgt ‘Barbecue’ met aanklacht en $5 miljoen beloning voor zijn arrestatie

De Amerikaanse federale rechtbank in Washington D.C. heeft Jimmy Chérizier, alias “Barbecue” (48), leider van de beruchte Haïtiaanse bende Viv Ansanm, aangeklaagd. De FBI looft $5 miljoen uit voor informatie die tot zijn arrestatie leidt. 

Volgens de VS was de bende vorig jaar verantwoordelijk voor meer dan 5.600 doden; dit jaar zijn dat er al ruim 3.000. Chérizier en medeverdachte Bazile Richardson (48), een genaturaliseerde Amerikaan, zouden vanuit de VS geld hebben doorgesluisd naar Haïti om bendeactiviteiten te financieren, in strijd met sancties.

Het geld werd onder meer gebruikt voor wapenaankopen en salarissen. Chérizier, voormalig politieagent, wordt al sinds 2020 door het Amerikaanse ministerie van Financiën gesanctioneerd wegens mensenrechtenschendingen. 

De aanklacht volgt op een onderzoek dat in 2022 begon en richt zich op internationale criminele netwerken die volgens de FBI “geen veilige haven” mogen vinden.

error: Kopiëren mag niet!