Journalisten in Gaza gedood bij ‘gerichte liquidatie’.

Het Israëlische leger heeft zondag gericht een tent voor journalisten in Gaza-stad aangevallen, waarbij zeven mensen omkwamen. Onder hen was Anas al-Sharif, een verslaggever van Al Jazeera die miljoenen volgers bereikte en de oorlog in Gaza al 22 maanden documenteerde.

Ook kwamen om: Al Jazeera-correspondent Mohammed Qreiqeh, cameramensen Ibrahim Zaher en Moamen Aliwa, assistent Mohammed Noufal, freelancer Mohammad al-Khaldi en medisch medewerker Rami al-Sheikh.

Al Jazeera noemde de aanval een “gerichte moord” en “poging tot het monddood maken van de waarheid”. Het netwerk benadrukte dat Israël volgens hen stelselmatig journalisten viseert om verslaggeving over de bezetting en militaire operaties te verhinderen. Sinds 7 oktober 2023 zouden volgens het Comité ter Bescherming van Journalisten minstens 185 journalisten in Gaza zijn gedood.

De Israëlische autoriteiten beschuldigden Al-Sharif van banden met Hamas, maar Al Jazeera en mensenrechtenorganisaties als Human Rights Watch noemen dat ongefundeerd. De VN-rapporteur voor persvrijheid veroordeelde het doelbewust viseren van media.

De Qatarese premier Sheikh Mohammed bin Abdulrahman Al Thani stelde dat de aanval de internationale oproep om Israël ter verantwoording te roepen, versterkt.

Op sociale media werden beelden gedeeld van de rouwstoet en de begrafenis in Gaza-stad. Al-Sharif, een van de meest prominente Palestijnse journalisten, werd door collega’s en burgers herdacht als een stem van de waarheid.

“Als Israël de meest vooraanstaande journalist van Gaza kan vermoorden, kan het iedereen treffen,” zei Sara Qudah van Al Jazeera. “Hij was het gezicht van ons lijden.”

error: Kopiëren mag niet!