De termijndeposito (TD) veiling van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) heeft deze week een geldhoevelheelheid van SRD 1.020 miljoen opgehaald. De belangstelling onder de deelnemende algemene banken blijkt ook deze week groot te zijn.
De banken hebben voor in totaal SRD 900 miljoen voor het 1-weeks TD-instrument aangeboden, terwijl voor maximaal SRD 250 miljoen kon worden aangeboden. Dit is dan ook het bedrag dat aan het 1-weeks TD-nstrument werd toegewezen.
De rente is zoals vorige week op 6 procent per jaar gebleven.
Ook bij de 1-maandse TD’s is meer aangeboden dan het maximaal vastgestelde veilingvolume van SRD 400 miljoen. Er is voor in totaal SRD 659 aangeboden. Hiervan is SRD 400 toegewezen, en de rente is zoals vorige week constant op 8 procent per jaar gebleven.
Voor de 3-maandse beleggingen was er duidelijk veel minder belangstelling. Bedroeg het maximaal aan te bieden bedrag SRD 650 miljoen, uiteindelijk is voor in totaal slechts SRD 380 miljoen aangeboden. De rente is 10 procent per jaar.
Inmiddels zijn de totale rentekosten van de Open Markt Operaties (OMO) van de Centrale Bank 4 jaar na introductie van de TD-veilingen in juli 2021 gestegen naar ruim SRD 8.5 miljard. Dit bedrag nadert dichtbij het totaal vast belegd bedrag van ruim SRD 8,8 miljard. De totale rentekosten van SRD 8,5 miljard betreffen die van de TD-beleggingen (SRD 6,4 miljard) en de Centrale Bank Certificaten (SRD 2,4 miljard).
De wekelijkse termijndeposito (TD) veilingen zijn in juli 2021 door de Centrale Bank geïntroduceerd. De uitgifte van CBC’s is een jaar later begonnen.
Deze Open Markt Operaties van de Centrale Bank zijn bedoeld om overtollige geldhoeveelheden in omloop uit circulatie te halen om zodoende de inflatie te beheersen. Het prijskaartje van SRD 8.8 miljard aan rentekosten na 4 jaar is aanzienlijk.-.