Groenteprijzen stijgen fors: tot 66% duurder op de markt

De groenteprijzen zijn op 31 juli aanzienlijk gestegen ten opzichte van 23 juni. Vooral op de markten zijn consumenten de dupe. 

De grootste stijging in absolute termen is zichtbaar bij kool: de marktprijs steeg van SRD 65-95 naar SRD 50-150, een maximale stijging van SRD 55 of ruim 57%.

In relatieve termen is de grootste procentuele stijging te zien bij kouseband, waarvan de minimumprijs op de markt steeg van SRD 15 naar SRD 25 – een stijging van 66%. Ook bitawiri (van SRD 35 naar SRD 45) en tomaat (SRD 25 naar SRD 35) zijn met meer dan 40% in prijs gestegen.

De laagste stijging in absolute en procentuele zin is bij komkommer, die stabiel bleef op SRD 15-20. Ook pompoen en paprika zijn nagenoeg gelijk gebleven.

De prijsdruk wordt toegeschreven aan slechte weersomstandigheden en hogere transportkosten. Consumenten roepen op tot markttoezicht.

error: Kopiëren mag niet!